Mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce

szkół ponadgimnazjalnych

Sosnowiec, 6 października 2010r.

6 października 2010r. na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Wystąpili w nim zwycięzcy zawodów rejonowych 16 rejonów województwa śląskiego a wśród nich zwycięzcy naszego rejonu dziewczęta z LO im.A. Asnyka z B-B oraz w kategorii chłopców reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. ST.Staszica w Czechowicach-Dz.
Po ciężkich bojach w skoku w dal, pchnięciu kulą, w biegach na 100m, 400m, 1500m oraz sztafecie 4x100m reprezentanci ZSTiL uplasowali się na drugim miejscu ulegając jedynie swoim kolegom z Wodzisławia. Jest to bardzo duży, można powiedzieć historyczny sukces naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim w tych zawodach. W ostatnich latach startowaliśmy kilka razy w finale wojewódzkim jednak najwyżej byliśmy na 5 miejscu. Awans do tych zawodów wywalczyliśmy po wielkiej walce i dużym szczęściu, dlatego mobilizacja do potwierdzenia swojej wartości była podwójna. Chłopcy pomimo kilku wpadek spisali się doskonale, okazali się zespołem. Są to zawody drużynowe, w każdej konkurencji punktuje dwóch zawodników oraz sztafeta, suma punktów składa się na wynik końcowy. Indywidualnie nasi uczniowie również osiągali wysokie lokaty i znaczące wyniki: 2 miejsce Patryk Wiewióra w pchnięciu kulą 12.52m, 3 miejsce Marcin Londzin na 100m 11.57s, Marcin Durkalec 4.12.42s, czterystumetrowcy oraz sztafeta 4x100m.

• Janeczko, Jakubiec, Londzin, Szatanik (4x100m) -  45.68s;

W eliminacjach na zawodach rejonowych startowali także Piotr Krawczyk, Damian Zarzyka, Wojciech Szal, Sebastian Koczor, Czana Mateusz.
Nasi reprezentanci uzyskali 1175 pkt, zwycięzcy zdobyli 1210pkt, dziewczęta z B-B uplasowały się na 4 miejscu.