11 listopada 2008r.
odbył się
XVII Uliczny Bieg Niepodległości. Odzyskanie przez Polskę niepodległości
dnia 11 listopada 1918 roku nie może pozostać niezauważone w środowisku
sportowców, kilkadziesiąt biegów w całej Polsce, od morza po góry.
Otwarty bieg uliczny ze wspólnego startu na dystansie ok. 4000m. został
rozegrany w naszym mieście. Start nastąpił z ul. Kolejowa na wysokości
Dworca PKP , bieg w kierunku Śląskiej Fabryki Kabli, pętlą przez ul.
Młyńską do ul. Legionów w kierunku Bielska-Białej do MOSiR ul. Łukowa do
bramy stadionu, dalej bieżnią ok. 300 m do mety. Biegi dla dzieci ze
szkół podstawowych zostały rozegrane na stadionie MOSiR zaraz po
zakończeniu biegu ulicznego ,dzieci startowały na dystansach 400m
,600,800 m w zależności od kategorii wiekowej. W biegu głównym wzięli
odział zawodnicy z roczników 1995 i starsi. Najstarszym zawodnikiem
biegu głównego był 74 -letni pan Roman Chomicki z Bielska-Białej, w
kategorii dzieci najmłodszym zawodnikiem był pięcioletni Jan Paszek .
Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami i dyplomami, a wśród uczestników
rozlosowano nagrody rzeczowe.
Bieg główny Kobiety:
1. Bernadeta Berger;
2. Katarzyna Iskra;
3. Aleksandra Ponikwia.
Mężczyźni:
1. Przemysław Zając;
2. Łukasz Gurtkiewicz;
3. Łukasz Wardas.
Klasyfikacja szkół
Szkoły podstawowe:
1. SP3 Cz-Dz;
2. SP2 Cz-Dz;
3. SP4 Cz-Dz;
Gimnazja:
1. GP 2;
2. GP 1;
3. GP3.
Szkoły średnie:
1. ZSTiL;
2. LO im. M. Skłodowskiej-Curie;
3. ZSHU Cz-Dz;
Klasyfikacja dziewczęta - Szkoły średnie:
1. Małgorzata Jasińska SP nr 6 Jastrzębie;
2. Agata Chrzanowska MOSiR Cz-Dz;
3. Anna Krypczyk LO Cz-Dz;
4. Monika Krypczyk LO Cz-Dz;
5. Barbara Bucka ZSTiL Cz-Dz;
6. Daria Szatara LO Cz-Dz;
7. Justyna Mołek ZSTiL Cz-Dz;
8. Marzena Medoń LO Cz-Dz;
9. Wioletta Małek LO Cz-Dz;
10. Justyna Woźniak ZSTiL Cz-Dz;
11. Katarzyna Dziech ZSTiL Cz-Dz;
12. Monika Knapik LO Cz-Dz;
13. Ewa Malemska ZSHU Cz-Dz;
14. Urszula Radzik ZSHU Cz-Dz;
15. Ksenia Kurczyk ZSHU Cz-Dz;
Klasyfikacja chłopcy - Szkoły średnie:
1. Łukasz Wardas ZSEEiM B-B;
2. Paweł Durkalec LO Cz-Dz;
3. Patryk Wardas ZSEEiM B-B;
4. Marcin Londzin ZSTiL Cz-Dz;
5. Damian Mech ZSTiL Cz-Dz;
6. Mateusz Cembala ZSEEiM B-B;
7. Piotr Żurkowski ZSTiL Cz-Dz;
8. Marcin Matl ZSTiL Cz-Dz;
9. Rafał Światłoch ZSTiL Cz-Dz;
10. Damian Pietrzykowski ZSTiL Cz-Dz;
11. Grzegorz Pęszor ZSTiL Cz-Dz;
12. Adrian Mola ZS Bud. B-B;
13. Łukasz Jakubiec ZSTiL Cz-Dz;
14. Łukasz Starostka ZSTiL Cz-Dz;
15. Tomasz Zbikowski ZSTiL Cz-Dz;
16. Daniel Durys ZSTiL Cz-Dz;
17. Dawid Błachut ZSTiL Cz-Dz;
18. Krzysztof Kłubczak ZSTiL Cz-Dz;
19. Michał Botorek ZSTiL Cz-Dz;
20. Jakub Walaszczyk ZSTiL Cz-Dz;
21. Łukasz Żur ZSTiL Cz-Dz;
22. Leszek Pająk ZSTiL Cz-Dz;
23. Wojciech Kalina ZSTiL Cz-Dz;
24. Tomasz Kroczek ZSTiL Cz-Dz;
25. Artur Rodak ZSTiL Cz-Dz;
26. Sławomir Golik ZSTiL Cz-Dz;
27. Przemysław Kobieia ZSTiL Cz-Dz;
28. Adam Kościelny ZSTiL Cz-Dz;
29. Paweł Popielą ZSTiL Cz-Dz;
30. Bartłomiej Kawalec ZSTiL Cz-Dz;
31. Dariusz Szypuła ZSTiL Cz-Dz;
32. Andrzej Podbioł ZSTiL Cz-Dz;
33. Marcin Suwała ZSTiL Cz-Dz;
34. Jakub Przemyk ZS Silesia.
|