5) Wykład: „Idea wolontariatu wśród młodzieży” – prowadzący p. J. Kiedos – lekcja 4
      sala konferencyjna, klasy uczestniczące: 1Lg, 1Ta, 1S, 1Wz i 1Wb,

6) Spotkanie z policją dotyczące: Ochrony prawnej nauczyciela oraz odpowiedzialności
      karnej ucznia - lekcja 5 - mała sala konferencyjna, klasy uczestniczące: 1Wb i 1Wz;

7) Warsztaty profilaktyczne: lekcja 1, 2 i 3 - klasa 1S, lekcja 4 i 5 - klasa 2S
      prowadzące: p. J. Murawska, p. A. Kosmaty i p. A. Jędrusko;

8) Prezentacja żywych okazów zwierząt (gady) – aula szkolna – od lekcji 5 – p. M. Binda
      klasy uczestniczące: 1Tm, 2Tm, 2Wz, 1Ta, 1Lg,

9) Konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu – sala konferencyjna
      lekcja 2 i 3 – p. M. Nikiel i p. M. Knap, klasy uczestniczące: 1Tm, 2S i 3Ta;

W finale konkursu zmierzyły się ze sobą trzy osoby, uzyskując następujące wyniki:
      I miejsce Mateusz Michna z klasy 2Ta, II miejsce Jakub Cieślik z klasy 3Ta
      i III miejsce Michał Szczyrba z klasy 2Tm;

10) Quiz przyrodniczo-matematyczny - trójek klasowych – sala konferencyjna - p. L. Kijas,
     p. T. Szczerbowska, p. M. Binda, p. E. Seniow;
     Eliminacje odbyły się na lekcji 4 w sali 217 – p. L. Kijas
     lekcja 5, klasy uczestniczące: 1Wb, 1S i 3Le

lekcja 6, klasy uczestniczące: 3S, 2S i 1Ta;

Do finału zakwalifikowały się trzy trójki z następujących klas: 2Ta, 2Lg i 2S.
     Po długiej i trudnej rywalizacji przez 2 godziny zwyciężyła trójka z klasy 2Ta;

11) Turniej szachowy – sala 228 – od godz. 8.00 p. A. Korczyk i p. A. Wrzoł;

Turniej przebiegał od godz. 8.00 do 12.30 pod okiem pana Kazimierza Poloka, który
      czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju. W rozgrywkach szachowych wzięło udział
      17 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Szymon Bachul z klasy 3Tm, który otrzymał puchar
      ufundowany przez bibliotekę oraz pedagogów, drugie Damian Pietrzakowski z klasy 3Le,
      trzecie Mateusz Lukasek z klasy 2Lg. Laureaci otrzymali również dyplomy i nagrody
      książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły.

12) Turniej sportowy – koszykówka i siatkówka – duża i mała sala gimnastyczna
      – p. K. Szczypka i p. M. Kocur;

Rozgrywki odbyły się o puchar Dyrektora Szkoły ZSTiL im. S. Staszica. W kosza grało 10
      drużyn trójek klasowych pod opieką sędziowską p. M. Kocura. Puchar wywalczyła drużyna
      z klasy 4Ta w składzie: Adam Siwiec, Piotr Beberok i Mateusz Wieczorek, drugie miejsce
      zajęła drużyna z klasy 3Le, a trzecie z klasy 2Lg.

W rozgrywkach siatkówki brało udział 17 drużyn pod opieka sędziowska p. Grzegorza
      Bergera, p. J. Szulczyka i p. K. Szczypki. Puchar zdobyła klasa 3S w składzie: Justyna
      Woźniak, Katarzyna Dziech, Sabina Hankus, Piotr Wilczek, Patryk Wiewióra, Maciej
      Woźniak, Łukasz Langer. Drugie miejsce zajęła klasa 2Tm, a trzecie klasa 3Ta.

13) Turniej programistyczny – sala 42 – od godz. 8.00 do 10.30 p. A. Kortyna i p. E. Seniow;
      Brało w nim udział 10 zawodników, z różnych klas technikum informatycznego.
      Udział w zawodach polegał na napisaniu w ciągu 90 minut jak największej ilości
      poprawnie działających programów, stanowiących rozwiązania pięciu zaproponowanych
      zadań. Turniej zwyciężył Daniel Durys z klasy 3Ta, który napisał bezbłędnie wszystkie
      programy. Drugie miejsce zajął Paweł Przemyk z klasy 4Ta, a trzecie Tomasz Paszek
      z klasy 3Ta. Z sukcesem, w turnieju wzięli udział również uczniowie klas pierwszych,
      którzy uczą się programowania na zajęciach pozalekcyjnych.
      Laureaci turnieju otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły i
      księgarnię IBIS.

14) Turniej geograficzny – sala 14 – lekcja 3 – p. R. Fajferek;

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce Paweł Konieczny z klasy 3Ta,
      II miejsce Marcin Londzin z klasy 3Le i III miejsce Tomek Zbijowski z klasy 3Le.